HABER

26.11.2008 10:05

 

70 yaşındaydı ve zeytinliğini, 'yakarak' zararlı otlardan temizliyordu... Orman yanınca, o da ÖLDÜ

Ormanda trajik bir ölüm

‘Yangın sezonu’ geçse de orman yangınları can yakıyor.

Fethiye’de çıkan orman yangınında bir kişi öldü.

Eşen beldesinin Gölbent Köyü yakınlarındaki yangını söndüren ekipler, soğutma çalışmaları sırasında 70 yaşındaki Ramazan Söker’in cesedini buldu.

Zeytinlikteki otları yakarak temizleyen astım hastası Söker’in ateşin ormanlık alana sıçramasını önlemeye çalışırken öldüğü sanılıyor.

Antalya Finike’de önceki akşam başlayan yangını da 15 hektara yayıldı.

Çok sarp ve yolu olmayan bölgedeki yangına 44.5 kilometre yüreyerek ulaşan orman işçileriyle köylüler alevleri tırmık, kazma ve kürekle söndürmeye çalıştı. ‘Söndürme helikopterlerinin sözleşmesi bittiği için’ yangına havadan müdahale edilemedi. 

Antalya’da tutuşturduğu gazete kâğıdını ağaçların altına atmaya hazırlanan iki kişiden biri etkisiz hale getirildi

Antalya Kemer’de ormanlık arazide yangın çıkarmaya çalışan 2 kişiden birini Karayolları ekibi, elinde tutuşturup ağaçların altına atmaya hazırlandığı gazete kâğıdıyla yakaladı.

Kendisini yakalayanlara sopa ile saldıran 58 yaşındaki Mehmet Şahin’in ormana kaçan suç ortağın yakalamak için Kemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri dağlık arazide arama çalışması başlattı.

Antalya Karayolları 13’üncü Bölge’de çalışan Yusuf Yılmaz, Remzi Özgür ve Nafiz Daldal, göreve giderken Kemer’deki Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Phaselis Antik Kenti yakınlarında orman yangını başladığını gördü.

Hemen Kemer Belediyesi itfaiyesini arayıp ihbarda bulunan ekip yangına müdahale etti. Yanmakta olan bölgenin biraz ilerisinde 2 kişinin yeni bir yangın başlatmak üzere olduğunu fark etti.

Sabotajcılardan 1.60 boylarında, açık renk gözlü ve mavi tişörtlü olan hızla ormanın içine dalıp gözden kaybolurken, diğeri tutuşturduğu gazete kâğıdını ormana atmaya çalıştı. Gazete kâğıdını hemen söndüren Karayolları ekibi üzerlerine sopa ile saldıran sabotajcıyı da etkisiz hale getirdi.

—————

Geri